Slider

Film

Into the Beat - Dein Herz tanzt

© Lieblingsfilm  Wild Bunch Germany 2020  Marion von der Mehden

Ëndrra e madhe e balerinës jashtëzakonisht të talentuar Katya është të studiojë me anë të një burse në Akademinë e Baletit të Nju Jorkut. Plot energji, ajo përgatitet për audicionin dhe shanset e saj duken mjaft të mira.

Por ajo takon një grup kërcimtarësh në rrugë – dhe ndez këtë formë kërcimi që nuk e ka njohur kurrë më parë: e lirë nga rregullat, plot pasion dhe emocione. Përveç kësaj, ajo e dashurohet me balerinin e ndrojtur të hip-hopit Marlon. Bashkë me të ajo dëshiron të ndajë një audicion të trupës së kërcimit të rrugës me famë botërore Sonic Tigers.

Rikthimi në botën strikte të baletit asaj i duket i pamundur. Por për këtë, së pari ajo duhet të bindë babanë e saj Victor - një balerin i famshëm, për të cilin rruga e karrierës së vajzës së tij ka qenë prej kohësh e sigurt për ndryshimin e saj.

E Martë, 4/10/2022, ora 18:30
Tiranë, Qendra Kulturore TEN

E Premte, 21/10/2022, ora 18:00
Pogradec, Pallati i Kulturës

E Shtunë, 22/10/2022, ora 18:00
Korçë, Biblioteka Publike "Thimi Mitko"